Prywatny ośrodek terapii
Prywatny ośrodek terapii rekomendowany jest dla osób szukających profesjonalnej pomocy w leczeniu uzależnień. Prowadzimy nowatorskie metody leczenia, oparte na metodach terapeutycznych sprawdzonych badawczo. Stosujemy holistyczne w leczeniu, wspierając przy tym Pacjentów i zapewniając im poczucie bezpieczeństwa na każdym etapie leczenia. W naszej pracy, jako uzupełnienie wykorzystujemy psychoterapię w nurcie psychodynamicznym oraz podejście poznawczo-behawioralne. Dokładamy wszelkich starań, aby ośrodek OPM-MED oraz stosowane przez nas metody leczenia odpowiadały realnym potrzebom naszych Pacjentów i całościowo wspierały ich powrót do zdrowia.
W trakcie pobytu w prywatnym ośrodku terapii przygotowujemy naszych Pacjentów do powrotu do życia poza ośrodkiem. Prowadzimy zajęcia psychoedukacyjne nie tylko dla osób uzależnionych, ale także dla współuzależnionych oraz dla rodzin naszych Pacjentów i bliskim im osób. Wszystko po to, aby zmaksymalizować szanse na to, aby efekt terapii oraz odwyku był trwały. W wyniku zajęć otrzymują lekcje oraz narzędzia, które mają im pomóc w radzeniu sobie z nałogiem w życiu codziennym. Droga jaką należy przejść, aby wyjść z nałogu jest długa i trudna, dlatego warto, aby osoba uzależniona miała świadomość, jak w prawidłowy sposób powrócić do normalnego funkcjonowania w społeczeństwie.
Dlaczego warto wybrać prywatny ośrodek terapii?
Prywatny ośrodek terapii warto jest wybrać z wielu względów. Przede wszystkim mówimy tutaj o indywidualnym podejściu do Pacjenta, sprecyzowanym leczeniu, całodobowej opiece specjalistów, większym komforcie, dużo lepszych warunkach, pełnym wyżywieniu, zajęciach dodatkowych i wielu innych zaletach o których przekonają się Państwo, wybierając nasz ośrodek. W OPM-MED Pacjenci odnajdują spokój i ukojenie dla ciała i ducha. Znajdujemy się w spokojnej i urokliwej okolicy, co tylko sprzyja warunkom leczenia.
Powody, dla których warto wybrać prywatny ośrodek terapii:
Prywatny ośrodek terapeutyczny
Prywatny ośrodek terapeutyczny OPM-MED prowadzi terapie uzależnień, które dzielą się na dwa podstawowe rodzaje: terapię stacjonarną (zamkniętą) oraz terapię ambulatoryjną (otwartą, dochodzącą).
Terapia stacjonarna w naszym ośrodku trwa od miesiąca do nawet dwóch miesięcy, a osoba uzależniona przebywa w ośrodku przez 24 godziny na dobę. Jest to forma terapii odpowiednia dla osób, które mają problem z utrzymaniem abstynencji, dla osób które jeszcze nigdy nie uczestniczyły w terapii oraz dla tych, którym terapia ambulatoryjna nie powiodła się. Terapia zamknięta w ośrodku stacjonarnym leczenia uzależnień sprawia, że Pacjent jest pod swoistą opieką naszych specjalistów, nie ma styczności z osobami z którymi zwykle pił czy zażywał narkotyki, z miejscami w których sięgał po substancje psychoaktywne i sytuacjami, które mogę pobudzić chęć zażycia owych substancji.
-
Intensywność terapii oraz więź z uczestnikami terapii tworzy atmosferę która leczy i sprzyja wyzdrowieniu. Zasady przyjęte w ośrodku i harmonogram codziennych zajęć, ułatwiają powrót do zdrowego rytmu dnia, a zajęcia dodatkowe pomagają w odnalezieniu swoich zainteresowań bądź pasji. Leczenie uzależnień w formie stacjonarnej jest dobrym początkiem procesu leczenia każdego rodzaju uzależnienia – uzależnienia od alkoholu, narkotyków, dopalaczy, komputera, hazardu, pracy, seksu, zakupów i wielu innych. Pacjent po pobycie w ośrodku może także kontynuować terapię w trybie ambulatoryjnym terapii pogłębionej.
Terapia ambulatoryjna polega na tym, że Pacjent nie musi przebywać w ośrodku przez 24 godziny na dobę, tak jak w przypadku terapii stacjonarnej. W przypadku tej formy leczenia Pacjent uczęszcza na sesje terapeutyczne dwa razy w tygodniu, nie rezygnując przy ze swojego trybu życia, z własnej pracy i własnego rytmu dnia. Terapia otwarta jest odpowiednia dla osób, które radzą sobie z utrzymaniem abstynencji, a także sprawdza się doskonale jako terapia pogłębiona, po odbytej terapii zamkniętej. Bardzo często po zakończeniu terapii w formie stacjonarnej, konieczny jest drugi etap, czyli prowadzenie dalszego leczenia w trybie ambulatoryjnym.