Skip to content
Ośrodek Terapii OPM-MED

Ośrodek Leczenia Zaburzeń

Ośrodek Leczenia Zaburzeń OPM-MED pomoże Wam, jeżeli zmagacie się z zaburzeniami osobowości, zaburzeniami psychicznymi, emocjonalnymi, lękowymi, depresyjnymi. Prowadzimy terapie nerwicy, traumy, stresu pourazowego (PTSD), wypalenia zawodowego.

Ośrodek Leczenia Zaburzeń

Ośrodek leczenia zaburzeń przyjmuje pacjentów i zapewnia im kompleksowe leczenie, opiekę, wsparcie. Jesteśmy po to, aby pacjenci mogli „dostać nowe życie”, podnieść się po ciężkich przeżyciach, odzyskać pewność siebie i po prostu zacząć się uśmiechać. Psychoterapia pozwala zaobserwować przyczyny zaburzeń i zmienić sposób zachowania w sytuacji wywołującej stres i lęk. Dokładamy wszelkich starań, aby w naszym ośrodku każdy czuł się bezpiecznie i komfortowo, tak jak na to zasługuje. Ośrodek leczenia zaburzeń to miejsce, w którym uzyskasz profesjonalną pomoc bez względu na to, kim jesteś. Dla nas liczy się tylko chęć pomocy drugiej osobie. Cenimy sobie bezpośredni kontakt, terapię indywidualną, ale także grupową, ponieważ nieraz łatwiej jest pacjentom „otworzyć się” w grupie, kiedy słuchają również o przeżyciach innych osób. Wszystko też zależy od pacjenta, my nie naciskamy, nie robimy nic na siłę. Jesteśmy miejscem, do którego pacjenci przyjeżdżają na terapię dobrowolnie i chcemy, aby czuli się u nas „jak w domu”. Ośrodek leczenia zaburzeń OPM-MED zapewnia swoim pacjentom pełną anonimowość, a nasi specjaliści są jak rodzina. Z nami podejmiesz skuteczną walkę ze swoją chorobę, walkę o lepsze jutro, o lepsze życie.

Jak wyjść z nałogu amfetaminowego?

Leczenie zaburzeń Opole

Leczenie zaburzeń w naszym ośrodku w Opolu prowadzone jest na najwyższym poziomie. Prowadzimy terapie w zakresie leczenia zaburzeń osobowości, leczenia zaburzeń psychicznych, leczenia zaburzeń emocjonalnych, leczenia zaburzeń lękowych, leczenia zaburzeń depresyjnych (afektywnych), leczenia zaburzeń nerwicowych. Podczas leczenia zaburzeń w Opolu stosujemy psychoterapię indywidualną oraz psychoterapię grupową. W przypadku osób dorosłych najczęściej występującą formą zaburzeń emocjonalnych jest choroba afektywna dwubiegunowa. Zaburzenie to polega na wystąpieniu zmiennych nastrojów jak euforia, depresja lub mania. Innym rodzaje zaburzenia emocjonalnego jest nerwica lękowa, której towarzyszą problemy układu pokarmowego, ataki paniki oraz problemy z sercem. Zaburzenia pozostawione bez leczenia prowadzą do coraz to częstszych i długotrwałych stanów depresyjnych. Dlatego takich problemów nigdy nie można bagatelizować. Leczenie zaburzeń w ośrodku w Opolu ma na celu wyeliminowanie skutków takich zaburzeń w odpowiednim czasie. Dzięki temu pacjenci po odbytej terapii są w stanie normalnie funkcjonować w społeczeństwie.

Leczenie zaburzeń

Leczenia zaburzeń w obecnych czasach przybiera na sile, ponieważ w dzisiejszym społeczeństwie coraz częściej mamy do czynienia z depresją, nerwicą, zaburzeniami osobowości, zaburzeniami psychicznymi. Leczenie depresji, leczenie nerwicy, leczenie zaburzeń zawsze powinno być prowadzone przez wykwalifikowanych specjalistów. Są to zaburzenia, które obejmują wszystkie grupy wiekowe, a ostatnimi czasy, coraz to młodsze osoby, które samodzielnie nie są w stanie poradzić sobie z takim stanem. Z biegiem czasu, nieleczone zaburzenia coraz to gorzej odbijają się na zdrowiu, powodując poważne problemy. Nieleczona depresja staje się nawet chorobą śmiertelną, a jej mechanizmy widoczne są w zmianach składu chemicznego mózgu. Dlatego tak ważne jest leczenie depresji, leczenie nerwicy, odpowiednie podejście i niebagatelizowanie sytuacji. Ośrodek leczenia zaburzeń lękowych jest miejscem, które w profesjonalny sposób pomoże wydostać się z tak trudnej sytuacji życiowej.

Wykwalifikowani specjaliści

Leczenie zaburzeń w naszym ośrodku OPM-MED w Opolu odbywa się przez wykwalifikowanych i certyfikowanych specjalistów z doświadczeniem. Stawiamy przede wszystkim na skuteczną pomoc w osiągnięciu pozytywnej zmiany w życiu, profesjonalizm i etykę. Obowiązują nas te same zasady poufności co lekarzy, więc pacjenci nie muszą się obawiać, ich rozmowy z psychoterapeutami są w pełni chronione.

Indywidualny program terapii

W Ośrodku leczenia zaburzeń każdego pacjenta traktujemy w sposób wyjątkowy. Nie podchodzimy do leczenia schematycznie. Na początku oczywiście przeprowadzamy wywiad, aby zrobić rozpoznanie, w jakim pacjent jest stanie, co przeżył. Dopiero wówczas jesteśmy w stanie przygotować i wdrożyć indywidualną terapię. W OPM-MED będziesz w stanie poczuć się wyjątkowo.

Holistyczne podejście w leczeniu

Jako ośrodek leczenia zaburzeń praktykujemy holistyczne podejście w leczeniu. Stosujemy jedynie praktyki, które są oparte na sprawdzonych naukowo metodach terapeutycznych. Stosowane przez nas metody leczenia zaburzeń opierają się na psychoterapii, leczeniu farmakologicznym (jeżeli zaistnieje taka potrzeba), a także na zajęciach dodatkowych, jak arteterapia lub muzykoterapia.

Stawiamy na bezpośredni kontakt

Słyszeliśmy o wielu przypadkach, kiedy to bliscy pomagali chorej osobie wyjść z zaburzenia. Oczywiście nie jest to nic złego, jednak nie zawsze jest to skuteczne rozwiązanie. Dla nas najważniejszy jest bezpośredni kontakt pacjenta z psychoterapeutą. Cenimy sobie szczerość, chęć powiedzenia wszystkiego, co leży na sercu. Jest to pierwszy krok, aby zrozumieć problem pacjenta i dać możliwość pomocy, dzięki odpowiedniej terapii.

Leczenie zaburzeń

LECZENIE ZABURZEŃ PSYCHICZNYCH I EMOCJONALNYCH

skierowane jest do osób, których psychika pracuje w sposób nieprawidłowy. Pozwala na odpowiednio szybką reakcją na schorzenia, z jakimi zmaga się Pacjent.

LECZENIE ZABURZEŃ AFEKTYWNYCH I DEPRESJI

to inaczej leczenie zaburzeń nastroju. Podstawowym objawem tego zaburzenia jest stan obniżonego samopoczucia lub wręcz odwrotnie – stan podwyższonej aktywności.

LECZENIE ZABURZEŃ LĘKOWYCH I NERWICY

odbywa się poprzez psychoterapię, która ma na celu zmianę zachowania i zrozumienia objawów, które je wywołują. Terapia pomaga powrócić do równowagi, normalnego funkcjonowania a także zapobiega nawrotom lęku.

Leczenie zaburzeń osobowości

pomaga lepiej zrozumieć trudności, z jakimi zmaga się Pacjent. Wpływa to na poprawę jakości życia i prowadzi do zmiany nieprzystosowanych wcześniej schematów, które utrudniają codzienne funkcjonowanie.

Leczenie traumy

ma na celu „leczenie ran” zadanych przez traumatyczne wydarzenie. Terapia polega na przepracowaniu negatywnych myśli, uczuć oraz wyobrażeń dotyczących wspominanego wydarzenia.

leczenie wypalenia zawodowego

odbywa się u osób, które zmierzyły się z przewlekłym stresem w pracy, związanym z istotnym i stałym zajęciem dla danej osoby lub czują się przepracowane. Zespół wypalenia nazywany jest również „burnout”.

Każdy problem da się rozwiązać

Dla nas nie ma rzeczy niemożliwych. W swojej karierze przerabialiśmy bardzo ciężkie przypadki leczenia zaburzeń. Nasz ośrodek leczenia zaburzeń, chorych na nerwice jest miejscem, w którym znajdziesz spokój i ukojenie. Zrobimy wszystko, abyś czuł się u nas komfortowo. Do każdego pacjenta podchodzimy w sposób indywidualny, dobierając odpowiedni plan leczenia i modyfikując go na bieżąco, jeżeli zajdzie taka potrzeba.

Ważne, aby przejść przez to razem

Wsparcie w procesie, jakim jest leczenie zaburzeń, jest nieocenione. W naszym ośrodku uzyskasz nie tylko pomoc psychoterapeutów, ale także kompleksową opiekę medyczną. Założeniem całego naszego zespołu jest, aby przejść przez to razem. Jesteśmy po to, aby pomóc wrócić Ci do zdrowia, naprowadzić Cię na właściwą drogę, wskazać, jak należy postępować.

Gdzie się znajdujemy?

OPM-MEDul. Jagiełły 8A, 45-920 Opole

OPM-MEDul. Jagiełły 8A, 45-920 Opole

Telefon

882-597-992

Telefon
E-mail

kontakt@opm-med.pl

E-mail