Skip to content

Leczenie alkoholizmu

Leczenie alkoholizmu w ośrodku terapii uzależnień daje możliwość na przezwyciężenie nałogu i rozpoczęcie nowego, trzeźwego życia w zgodzie z samym sobą. Wspólnie jesteśmy w stanie zawalczyć o lepszą jakość Twojego życia, wolnego od uzależnień.

Ośrodek dla alkoholików

Ośrodek dla alkoholików OPM-MED w Opolu jest miejscem, w którym Pacjenci w sposób bezpieczny i komfortowy odbywają terapię alkoholową. Celem leczenia w ośrodku jest pokonanie nałogu oraz nauka życia w trzeźwości.

Leczenie alkoholizmu

Leczenie alkoholizmu w Ośrodku Terapii OPM-MED jest szansą na skuteczne wyjście z nałogu i odzyskanie kontroli nad własnym życiem. Nasi psychoterapeuci to osoby posiadające odpowiednią wiedzę na temat uzależnień, certyfikaty a przede wszystkim doświadczenie. Podczas leczenia stosujemy autorskie programy leczenia, oparte o szereg metod leczenia uzależnień. Pozwala to na indywidualnie podejście do problemu, z jakim zmagają się nasi Pacjenci. Nasz ośrodek to miejsce sprzyjające walce z uzależnieniem, jakim jest alkoholizm. Osoby będące na terapii w OPM-MED mogą czuć się bezpiecznie, mogą liczyć na pomoc i opiekę specjalistów, mogą się wyciszyć i zapomnieć o problemach. Dzięki psychoedukacji uczymy, jak spoglądać na świat z innej perspektywy. Dajemy wiele cennych rad, które pomagają Pacjentom po wyjściu z ośrodka.

Leczenie alkoholizmu
Leczenie alkoholizmu

Celem leczenia alkoholizmu jest nauka życia bez substancji uzależniającej. Wierzymy, że nie ma sytuacji bez wyjścia. Nasi terapeuci zajmują się indywidualnie każdym Pacjentem. Każdy ma inną historię, inny stopień zaawansowania choroby i wymaga specjalistycznej opieki, dopasowanej do jego stanu psychicznego oraz fizycznego. Choroba alkoholowa wywołuje u alkoholika szereg skutków społecznych, psychologicznych oraz socjalnych. Stopniowo wyniszcza organizm chorego, a nieleczona może prowadzić do śmierci. Przekroczenie granicy uzależnienia od alkoholu zawsze wiąże się z negatywnymi konsekwencjami, które świadczą o zaawansowaniu uzależnienia. Jest to jednak choroba, którą można i da się wyleczyć. Na leczenie alkoholizmu nigdy nie jest za późno i należy je wprowadzić niezwłocznie, jeżeli zostaną zaobserwowane kluczowe objawy świadczące o uzależnieniu.

Objawy alkoholizmu:

głód alkoholowy, czyli silna i niepohamowana potrzeba picia alkoholu,

niekontrolowanie spożytego alkoholu, brak umiaru

objawy zespołu abstynencyjnego (drgawki, majaczenie, nudności lub wymioty, zaburzenia snu, bóle głowy, nadciśnienie tętnicze, złe samopoczucie, omamy i halucynacje,

picie alkoholu w celu złagodzenia objawów zespołu abstynencyjnego, czyli picie „na kaca” lub „na klin”,

wzrost tolerancji na alkohol, czyli osoba uzależniona musi wypić znacznie większej ilości alkoholu, aby uzyskać taki sam stan upojenia jak wcześniej,

spożywanie alkoholu, pomimo świadomości o jego szkodliwości dla zdrowia i negatywnym wpływie na życie,

zaniedbywanie relacji oraz obowiązków na poczet spożywania alkoholu, nawet w samotności,

zaburzenia świadomości i pamięci.

Ośrodek dla alkoholików

Ośrodek dla alkoholików to miejsce, w którym leczenie alkoholizmu można przeprowadzić w najskuteczniejszy sposób. Uważamy, że psychoterapia, określana też jako terapia alkoholowa lub terapia odwykowa jest w stanie zmienić podejście do życia osoby uzależnionej. Pozwala na wyuczenie zdrowych nawyków, pozwalających na przezwyciężenie chęci sięgnięcia po alkohol. Pierwszym krokiem, jaki podejmujemy podczas leczenia w ośrodku dla alkoholików, jest precyzyjna diagnoza problemu. Terapeuta uzależnień przeprowadza szczegółowy wywiad z osobą uzależnioną. Istotne są takie aspekty jak okres, w którym Pacjent pozostawał w nietrzeźwości, przyczyny wpadnięcia w sidła nałogu oraz ogólne funkcjonowanie w tym okresie. Dodatkowo przeprowadzamy badania, mające na celu ustalenie stopnia zaawansowania uzależnienia oraz ocenę, jakie szkody wyrządziło w organizmie Pacjenta.

Leczenie alkoholizmu
Leczenie alkoholizmu

Leczenie alkoholizmu jest procesem długotrwałym, ponieważ skutki, jakie wyrządził alkohol w organizmie Pacjenta, są bardzo szkodliwe i negatywne. Dodatkowo istotną rolę podczas terapii pełni motywacja oraz zaangażowanie chorej osoby. To jak dana osoba będzie współpracowała podczas leczenia oraz jak mocno będzie chciała się zmienić, jest bardzo kluczowe. Najtrudniejszy jest moment, kiedy osoba uzależniona musi się przełamać, nie tylko przed samym sobą, ale i przed bliskimi oraz terapeutami. Jesteśmy od tego, aby pomóc już na tym etapie. Pomagamy wyzbyć się strachu oraz wstydu. Najważniejsze jest dojście do zrozumienia, że tylko dzięki otwarciu się na zmianę, można wyjść na prostą. Dzieląc się swoimi problemami, Pacjenci jawnie szukają nowej drogi do normalnego, codziennego funkcjonowania.

Gdzie się znajdujemy?

OPM-MEDul. Jagiełły 8A, 45-920 Opole

OPM-MEDul. Jagiełły 8A, 45-920 Opole

Telefon

882-597-992

Telefon
E-mail

kontakt@opm-med.pl

E-mail